Jaga

HÄÄLETUS: Aita valida Tiskreoja keskse maamärgi arhitektuurilist lahendust

Soovime rajada Tiskreojale ühe keskse maamärgi – keskväljaku ja õunaaia äärde paigutuva paviljoni või lehtla, mis paeluks oma silmapaistva arhitektuuriga ning pakuks elanikele nii päikese- kui vihmavarju.

Arhitektuuribüroo PIN Arhitektid on esitanud neli võimalikku lahendust, mille seast otsustamiseks palume teie abi. Disainide lähtekohaks on eesmärk luua meeldejääv arhitektuuriline vorm, idee võiks olla seotud asukohaga, varjualusesse mahuks korraga ligi kümme inimest, see oleks ilmastiku- ja vandalismikindel ning seda oleks lihtne hooldada.

Ideelahendus 1 – korgid

Merelähedase Tiskre nimi on väidetavalt tuletatud rootsikeelsest sõnast fiskare, tähendades kalurit. Kuna tegu on ajalooliselt kalurikülaga siis võiks rajatavat arhitektuuri mõtestada paigaga seonduvalt.

Luua arhitektuursed varjualused kaldu olevate silindritega, mis sümboliseerivad õngekorgi viltust nurka. Ettepanek on luua kolmest silindrjast mahust moodustuv mitmekülgseid olemisvõimalusi pakkuv (maastiku-)arhitektuurne ansambel.

Ideelahendus 2 – võrgud

Kuna Tiskre on ajalooliselt kalurikülaga siis võiks rajatavat arhitektuuri mõtestada paigaga seonduvalt. Kasutame kuivama ripitatud kalavõrgu kaarjat motiivi varjualuse arhitektuuris. Ettepanek on kasutada kaare motiivi varjualuse katuse lae profiilis.

Ideelahendus 3 – paat

Kuna Tiskre on ajalooliselt kalurikülaga siis võiks rajatavat arhitektuuri mõtestada paigaga seonduvalt. Lahendus on üles ehitatud paadi motiivile.

Ideelahendus 4 – kolmnurk

Neljas lahendus lähtub kolmnurgamotiivist.

Hääleta siin!

Vaata meie teisi projekte