Jaga

Eesti meistrid kutsuvad trenni: “Kõik Tiskreoja inimesed on oodatud!”

Tiskreoja elanikud, mitmekordsed Eesti meistrid Liis-Grete Arro ja Karel Hussar hakkavad septembrist kolmapäeva õhtuti kell 18:30 kõigile huvilistele vabaõhutreeninguid läbi viima. Kasuta võimalust, sest harva ootab koduukse ees toimuvasse trenni Eesti meister, Tiskreojal on neid aga sellel sügisel lausa kaks!

Tiskreoja uhiuute kogukonnatreenerite medalipagas ja spordikogemus on mitmekülgne. Karel on täiskasvanute klassis erinevatel jooksuvõistlustel Eesti meistriks pärjatud kolm korda. Liis-Gretel on medaleid väga erinevatelt aladelt. Sel aastal teenis ta esimese Eesti meistrivõistluste medali kergejõustikus, kuid varem tegeles Liis triatloni ja rattaspordiga. Lisaks tippspordile on Tiskreoja uued treenerid igapäevaselt laste liikumisõpetajad – Karel annab tunde Murastes ja Liis-Grete Tallinna Järveotsa gümnaasiumis.

Liis-Grete ja Kareli sõnul on Tiskreoja trennide eesmärk kohalikke elanikke liikumisest rõõmu tundma panna: “Meie siht ei ole inimestest tippsportlasi teha, vaid liikumisharjumusi parandada. Aga oleks muidugi lahe, kui näeksime järgmisel võistlusel mõnda Tiskreoja elanikku!”

Treenerid kavatsevad olla trenne andes paindlikud ning enne algust ei saagi palju ette planeerida. Kindlasti arvestatakse trennides füüsilise taseme erinevusi ning vajadusel tehakse mitu gruppi. „Kavas on mõned pallimängud, jooksu, üldfüüsilist, teeme kindlasti palju erinevaid asju,” räägib plaanidest Karel ning lisab, et loomulikult võib liituda ka poole pealt, kui näiteks esimesse või mõnda muusse trenni tulla ei saa.

Tiskreoja trennitegemise võimalused on sportlaste sõnul head. “Selles välijõusaalis saab kõik lihasgrupid läbi teha, olen seal ka ise palju trenni teinud. Meil on korvpalliplats, lastele mänguvõimalused. Pluss, siin kõrval on põllurajad, kus saab joosta, rattaga sõita,” ütleb Karel.

Liis-Grete paneb kõigile südamele, et kuna neid on kaks, siis keegi ei pea kartma, et ei saa osaleda. “Ootame igas vanuses inimesi. Tegelikult on eriti oluline, et täiskasvanud näitavad lastele eeskuju. Kui ema kannab kiivrit, siis laps kannab kiivrit. Kui emme-issi käivad trennis, siis laps harjub ka liikumisega ära,” selgitab Liis-Grete, miks just kogu perega kohale peaks tulema.

Tiskreoja trennid kohalikele on ellu kutsunud Invego ning need toimuvad kaks kuud alates 8. septembrist igal kolmapäeval kell 18.30.

Vaata meie teisi projekte