Jaga

B-energiaklassi korterid

Fassaad

Välisseinad on soojustatud ja kaetud krohvi või puitviimistlusega – vastavalt arhitektuursele lahendusele.

Konstruktsioonid

Maja rajatakse plaatvundamendile.

Maja kandvad seinad on täisbetoneeritud õõnesplokkidest. Kõik korterite vahelised siseseinad on suurema helikindluse tagamiseks laotud 240mm paksustest ja täisbetoneeritud õõnesplokkidest. Korteri siseseinad on silekrohvitud ja värvitud. Šahtide seinad on laotud kergplokkidest mis on korteripoolt silekrohvitud ja värvitud. Korterite mittekandvad siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad.

Vahelaed on monteeritavatest õõnespaneelidest sammumüraisolatsiooni ja betoonist tasandusvaluga.

Hoonel on soojustatud lamekatus, kaetakse rullmaterjaliga.

Trepikojad (kortermajade puhul)

Kolmekordsetes majades on üks 6 inimese lift. Maja esimesel korrusel paiknevad panipaigad.  Kolmandal korrusel pääseb trepikotta loomulik valgus läbi trepikoja katuseakende.

Trepikoja seinad on värvitud, põrand on kaetud keraamilise plaadiga ja laeks on viimistletud betoon või kipsripplagi.

Aknad

Majal on plastraamides aknad. Aknad on kolmekordse klaaspaketiga, mis on osaliselt avatavad. Igasse tuppa jääb vähemalt üks tuulutatav aknaosa.

Terrassid ja rõdud

Esimese korruse korteritel on avarad terrassid. Peaaegu kõikidel korteritel on rõdu. Rõduga korterites on rõdupiirdeks arhitektuuri sobituv metallpiire.

Kütte ja ventilatsioon

Kortermajade soojusallikaks on gaasivõrk. Ridaelamute soojusallikaks on õhk-vesi soojuspump. Paigaldatakse  vesipõrandaküte.

Kõikides korterites ja ridaelamutes on korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioon (olenevalt korterist kas laetagune või seinapealne ventilatsiooniagregaat).

Elektripaigaldis ja valgustus

Teostatakse hoone sisene elektrikaabeldus, paigaldatakse lülitid ja pistikud vastavalt korteri planeeringule.

Teostatakse CAT6 andmesidekaabeldus arvestusega, et korteri ostja liitub meelepärase teenuse pakkujaga. Korteritesse on rajatud keskne fonosüsteem trepikoja välisukse avamiseks.

Valgustite kohtadele tuuakse valgustuse paigaldamiseks toiteotsad. Siseviimistluspaketi osana paigaldatakse vannitubade, WC-de ja esiku valgustid. Korteritesse paigaldatavad valgustid on LED valgustid.

Saun (ainult saunaga korterites)

Saunaga korterites on lepapuidust saunalaudis ning saunalava. Paigaldatud on elektrikeris.

Viimistlus

Eluruumide seinad ja laed värvitakse, vannitubade seinad kaetakse keraamiliste plaatidega või värvitakse vastavalt arhitektuursele projektile. Eluruumide ja esikute põrandate viimistluseks kasutatakse spoonparketti; tualettruumides, vannitubades ja saunades kaetakse põrandad keraamiliste plaatidega. Korteri hinnas sisaldub sanitaartehnika.

Arendaja jätab endale õiguse asendada siinkohal kirjeldatud materjale ja seadmeid samaväärse või paremaga. Korterite hinnad sisaldavad siseviimistlust.

Vaata meie teisi projekte