Jaga

Koduostjate ootus: uus kodu muudab meie elu tagasi selliseks, nagu olime harjunud

Tiskreojale kolimist ootavad Külliki ja Priit on paar, kes on ka varem siinkandis pikalt elanud, kuid elu on viinud nad vahepeal mujale ja nüüd on nad ringiga tagasi, tundes, et jõuavad taas koju.

Miks te otsustasite just Tiskreoja kasuks?

Logistiliselt super paik, kõik meile meeldivad ja südamelähedasteks saanud kohad on käe-jala juures. Õnneks leidsime maakleriks Marge, kes ei lasknud end meie pretensioonikusest häirida, vaid kindlal käel leidis meile just selle, mida oleme otsinud.

Mis teile siin kõige rohkem meeldib?

Meile meeldivad pisut teistmoodi asjad. Arhitektuuris, värvides, kõiges peab olema väike “kiuks” sees. Mitte ekstreemsused, vaid hästi kokku harmoniseeruvad detailid. Puitpinnad on samuti meie lemmikud ning kindlasti peaks olema avarad aknad.

Mida te oma uuest kodust kõige rohkem ootate?

Ootame koju tagasijõudmist, oleme pikalt sealkandis elanud. Nagu kuulsamadki maadeavastajad, tuleb vahel teha eksirännakuid, kimada hullu hooga maailma otsa, näiteks kogunisti Viimsisse – lõpuks tuleb välja, et maakera ongi ümmargune ja oled seal tagasi, kus oma retke alustasid.

Ootame päikest ja heinamaad. Päike on meie lahutamatu kaaslane. Pole midagi ägedamat, kui pärast tööpäeva rõdul akud laadima panna, käes mõnus kokteilijook. Uus kodu muudab meie elu tagasi selliseks, nagu olime harjunud.

Kas kodu valmimist oodates on ka teatav ärevus juba sees?

Kuigi meie maja saab valmis pea aasta pärast, siis tegelikult oleks tahtnud eile sisse kolida, pigem juba üleeile… Uueks koduks planeerimine ja ettevalmistused käivad – peas jookseb sisustussaade üsna tihti, koos kordussaadete ja järelevaatamisega, mitmel kanalil korraga.

Kuivõrd üldse jälgite kodu valmimise käekäiku?

Kodu valmimise käekäiku jälgime väga teraval pilgul. Oleme käinud maskeerimisülikondades, oksad kiivril, mitmetel luureretkedel, et oma silmaga maja kerkimisel silma peal hoida. Ja päris kindlasti leiab meid ka tulevikus turvakaamerate salvestistelt 🙂

Vaata meie teisi projekte