Jaga

Tiskreojale kodu rajav Maria: “Me ei plaaninud Õismäelt lahkuda, aga siis…”

Uudne Tiskreoja elurajoon kerkib paljuski noori peresid silmas pidades. Nende seas on ka oma varastes kahekümnendates Maria, kes on koos abikaasaga Tiskreojale kodu rajamas. Küsisime neilt, milliste tunnetega nad oma esimese ühise kodu valmimist ootavad.

Kas olete elevil, et juba varsti saab oma uude koju sisse kolida?

Saime Tiskreojalt just kõne, et neil on meile uudiseid – ma jõudsin juba tuhat mõtet mõelda, mis võib valesti olla, kuid nad ütlesid hoopis rõõmsalt, et meie kodud võivad valmis saada algselt plaanitust isegi palju varem. Sõitsin töölt tulles Tiskreojast mööda ja ausalt öeldes nutsin rõõmust – ma ei suuda siiani ette kujutada, et kõik on juba nii kiiresti käinud. See oli tõeline emotsioonide plahvatus ja positiivne laeng! 

Mida kõige rohkem oma uuest kodust ootate?

Usun, et meid ootavad naabrid, kes on samasugused noored ja positiivsed. Et tekib hubane, positiivne ja sõbralik õhkkond nii kodus kui ka maja ümber asuvates parkides ja mänguväljakutel. Uus piirkond – see on nagu uus elu.

Kas sisekujunduse osas olete ka juba plaane teinud?

Te ilmselt ei usu, aga me laadisime oma kodu projekti Sims 4 arvutimängu, et sättida korteri sisekujundust ja mõelda mööbli paigutuse peale. Sättisime ja unistasime, kuidas ja mida kasutada, millist mööblit, milliseid värve. Peamine unistus on aga akna ääres kiiktool, pleed, lemmiktee laua peal ja kaunite päikeseloojangute vaatamine… Majal on ju lihtsalt hämmastavad aknad – sellistest võis ainult unistada.

Aga miks te just Tiskreoja kasuks otsustasite?

Esialgu ei kavatsenud me sel aastal üldse korterit osta. Oleme noored ning alles hakkasime oma elu planeerima. Samuti oli esimene pilk Õismäe suunas, kust me ei tahtnud lahkuda, kuid me ei leidnud siit ühtegi huvitavat korterit ega uusarendust ning otsustasime, et vaatame uuel aastal edasi. No ja istusin ühel ilusal päeval arvuti taga ja otsustasin vaadata, mida Tallinna läheduses veel ehitatakse. Ja seal see oli – armastus esimesest silmapilgust, hullumeelsus! Rääkisime oma vanematega, saime oma valikule täieliku toetuse. Ütlesime “jah” ja pole kordagi kahetsenud. Tundub, et oleme maal ja samal ajal ka linnas – suurepärane piirkond ja suurepärane maja.

Mida arvate, et uus kodu teie elus muudab?

Oleme tõelised nö kodu inimesed, see tähendab, et meie kodu on meie kindlus. Samas on uue korteri asukoht nii suurepärane – mere, terviseradade ja metsa lähedal. Mõtlesime juba ka elektriliste tõukerataste ostmisele, et saaksime veelgi paremini kasutada võimalust kogu seda loodust ja puhast õhku igal pool koduümbruses nautida. Olen enam kui kindel, et meie elu muutub radikaalselt ja avaneb täiesti teine hingamine, mis toob meie ellu veelgi heledamad värvid ja suurepärased võimalused, aga ka uusi unistusi. See on meie elu esimene korter ja meil on äärmiselt hea meel, et Tiskreoja valisime.

Vaata meie teisi projekte