Jaga

400 koduga Tiskreoja elurajoon sai nurgakivi

Eile pandi Tallinna külje all nurgakivi uuele Tiskreoja elurajoonile, kuhu kerkib kokku üle 400 moodsa kodu.

Tiskreoja elurajooni arendava Invego juht Kristjan-Thor Vähi ütles, et algselt oli Tallinna lähiümbruse suurima elamuarenduse rajamise taga veendumus, et on õige aeg tuua tuleviku standardite järgi valmivad kodud laiema hulga inimesteni. “Täna on meil lisaks oma veendumusele olemas ka mitmekordne kinnitus – pooltuhat huvilist, sadakond sõlmitud lepingut ja tuntud kinnisvaraportaali lugejate lemmikarenduse tiitel,” kinnitas Vähi.

Tiskreoja paistab silma oma läbimõeldud hoonete ja maastikuplaneeringuga. Kõigis B-energiaklassiga korterelamutes on lift, kõrged maast-laeni aknad, korterite vahel täiendav heliisolatsioon, panipaigad ning pea kõikidel kodudel rõdud või terrassid. 

Kõik hooned liidetakse kergliiklusteede võrgustikuga. Rajatakse kilomeetri jagu terviseradasid ning majadevaheline park, mille ühes otsas piknikualad ja teises skatepark, mänguväljakud ja sportimisalad kõikidele vanustele. Elurajoonis valmivad co-working ruumid, oma kodupood ja -kohvik.

Elektrilevi rajab pilootprojektina Tiskreojale oma esimese ühistaristu, mis tähendab, et korraga valmib ressursse säästvalt nii elektri, side, elektriautode laadimise kui ka targa tänavavalgustuse võrk.

Invego poolt arendatava Tiskreoja elurajooni ehitab NOBE (Nordecon Betoon), arhitektuurne lahendus on PIN Arhitektide ja sisearhitektuurne lahendus Ruutu 6 sisearhitektuuribüroo poolt.

Foto: Raul Mee

Vaata meie teisi projekte