Jaga

Ehitushindade jätkuv tõus mõjutab ka Tiskreoja kodusid

Ehitushinnaindeksi tänavu jätkuv tõus tähendab, et koduostjatel ei ole põhjust hinnalangust oodata ning ka Tiskreoja elurajooni kodude hinnad ei pruugi jääda üldisest hinnatõust puutumata.

Tiskreoja elurajooni arendava Invego juhi Kristjan-Thor Vähi sõnul toob suurenev nõudlus ehitajate järgi ja nende palgataseme tõus kaasa üldise ehitushinna kasvu. “Ehitamine läheb järjest kallimaks ja üha suurema linnastumise juures nõudlus uute kodude järgi pealinnas ja selle lähistel püsib,” uskus Vähi, et ammu plaanitud koduostu ei tasuks küll edasi lükata ootuses, et küll see turg üle kuumeneb ja hinnad kolinal kukkuma hakkavad.

Ta lisas, et Tiskreojas, kuhu kerkib 3-4 aastaga kokku 20 kaasaegset hoonet, on kaks esimest maja hetkel müügis selliste taskukohaste hindadega, mida kahjuks järgmiste juures kindlasti enam pakkuda ei saa. “Samas anname Tiskreojas praegu veel vaid kümne järgmise korteriga koduostjatele kingituseks kaasa ka tasuta parkimiskoha,” selgitas Vähi, miks tasub broneerimisega kiirustada.

Statistikaameti andmeil mõjutasid ehitushinnaindeksit selle aasta I kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes justnimelt tööjõu kallinemine, mis andis indeksi kogutõusust 57%.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi korral on vaatluse all ametihooned. Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

Vaata meie teisi projekte