Vaata meie teisi projekte
LHV ettevõtete panganduse ärikliendihalduri Lenna Pedrase sõnul on pangad uutes oludes kindlasti veidi konservatiivsemad, ent raha jätkub ja laene antakse nii oma kodu ostmiseks kui äriprojektide finantseerimiseks.
Pedras tõi näiteks just Tiskreoja arenduse, kus eriolukorra tõttu ei ole mingeid muutusi toimunud ega ka kavas. “Senised kokkulepped on jõus ja esimesed kodud valmivad Tiskreojas meie teada juba sel sügisel,” kinnitas Pedras.
“Kõigi uute laenude puhul vaatame ennekõike just eelmüügi mahtu, aga kokkuvõttes lähtume ikkagi konkreetse projekti tugevusest, arendajast, tema kogemusest ja ehitajast,” loetles Pedras ning lisas, et Tiskreoja-laadseid arendusi, kuhu lühikese ajaga on kodu soetanud juba üle 100 pere, võiks pigem rohkemgi olla.
Kuidas täna kodulaenu saada?
LHV eraisikute finantseerimise osakonna juhi Catlin Vatseli sõnul tahab pank olla inimese jaoks nö mõistuse hääl ja see, kes küsib õigeid küsimusi. “Eks kodulaenu saab ikka samamoodi, aga ka seda tuleb võtta targalt ning plaan B ja C võiksid samuti olemas olla,” viitas Vatsel.
Kui näiteks ebakindlama sissetuleku puhul võib pank soovida kliendilt suuremat omafinantseeringut või lisatagatisi, siis on ka sellele võimalik lahendus leida. “Üheks võimaluseks, milleni kliendiga konsulteerimise järel tihti jõuame, on Kredexi käenduse taotlemine, mis on viimasel ajal võimaldanud paljudel peredel hõlpsamini kodulaenu saada,” ütles Vatsel.
Nimelt liigituvad noorte perede ja spetsialistide alla, kellele antud käendus mõeldud on, suur osa laenutaotlejaid, kellest paljud selle peale ise ei tule. Samuti pakub Kredexi käendus üsna paindlikke tingimusi, näiteks võimalust lapse sünni puhul saada maksepuhkust kuni lapse 2-aastaseks saamiseni.
“Soovime igas olukorras olla olemas oma tänastele laenuklientidele ning meie eesmärk on olla jätkuvalt kiire ja paindlik. Olgu selle näiteks kasvõi see, et lahendame tänaste eraklientide maksepuhkuste taotlused vaid ühe tööpäevaga,” lubas Vatsel.