Jaga

Tabasalu riigigümnaasiumi ehitus läheb käima

Tiskreojast 3 km kaugusele kerkiva Tabasalu haridushoonete kompleksi ehituse peatöövõtja leidmiseks korraldatud rahvusvahelise hanke võitja on selgunud ning Riigi Kinnisvara sõnul algavad ehitusööd juba maikuus. 

Uus Tabasalu haridushoonete kompleksi hakkab ehitama Astlanda Ehitus ning see on plaanis avada 2021. aasta sügisel. Rajatav haridushoonete kompleks koosneb Tabasalu riigigümnaasiumi hoonest, kuueklassilisest põhikooli hoonest ning spordihoonest.

Tabasalu liginullenergia riigigümnaasiumi koolihoone on planeeritud kuni 360 õpilasele, põhikool kuni 550 õpilasele ning spordihoonesse kavandatakse täismõõtmetega spordisaal kuni 500 pealtvaatajale. 

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Harku valla poolt peatöövõtja leidmiseks korraldatud hankele laekus 10 pakkumust ja selle maht on 12,6 miljonit eurot. Riigigümnaasiumi rajamist toetatakse riigieelarvelistest vahenditest ning Euroopa Regionaalarengu Fondist.

PILDID: Tabasalu haridushoonete kompleksi ja ideekavandi „Mets“ autorid on Pelle-Sten Viiburg ja Andro Mänd arhitektuuribüroodest Hoov AB ning Doomino Arhitektid.

Vaata meie teisi projekte