Jaga

Uus Eesti rekord! Tiskreojas peeti korraga lausa seitsme hoone sarikapidu

Tallinna piirile tuhandele elanikule rajatava moodsa Tiskreoja elurajooni arendajad, arhitektid ja Harku vallavanem Erik Sandla saagisid enneolematu ühisaktsiooni käigus samaaegselt maha sarikapärjad koguni seitsme hoone katuselt, mis elurajoonis korraga oma lõpliku kõrguse saavutasid.

Tiskreoja elurajooni arendava Invego juht Kristjan-Thor Vähi tänas NOBE ehitajaid senise nobeda töö eest. “Kui napp pool aastat tagasi oli siin täielik tühjus, siis täna on ehitus graafikust eest, näeme uue elurajooni esimese etapi hoogsat kerkimist ja juba pea poole aasta pärast saavad esimesed inimesed oma uude koju sisse kolida,” märkis Vähi rekordilisel sarikapeol.

Kokku valmib Tiskreoja elurajoonis lähiaastatel 20 hoonet ligi 400 korteriga, kus hakkab elama tuhatkond inimest. Kõigis korterelamutes on lift, kõrged maast-laeni aknad, tõhustatud heliisolatsioon, panipaigad ja pea kõikidel kodudel rõdud või terrassid.

Elurajooni hooned liidetakse kergliiklusteede võrgustikuga. Rajatakse kilomeetri jagu terviseradasid ning majadevaheline park, mille ühes otsas piknikualad ja teises skatepark, mänguväljakud ja sportimisalad kõikidele vanustele.

Elektrilevi rajab pilootprojektina Tiskreojale oma esimese ühistaristu, mis tähendab, et korraga valmib ressursse säästvalt nii elektri, side, elektriautode laadimise kui ka targa tänavavalgustuse võrk.

Invego poolt arendatava Tiskreoja elurajooni ehitab Nordecon Betoon (NOBE), arhitektuurne lahendus on PIN Arhitektide ja sisearhitektuurne lahendus Ruutu 6 sisearhitektuuribüroo poolt.

Fotod: Marek Metslaid; droonifotod: NOBE

Vaata meie teisi projekte